Sosyal Medya Reklamları

Dünyamızda, sosyal medyada var olmak nasıl ki firmalar için bir zorunluluk haline geldiyse, artık bu varlığınızı sosyal medya reklamları ile taçlandırarak sürdürülebilir bir dijital pazarlama yapmanız da gerekmektedir. Grafik Ausdenker olarak ürün veya hizmetinize göre hedef kitlenizi en doğru şekilde belirler ve en doğru zamanda en güçlü reklamın hedef kitlenize gösterilmesini sağlarız.

Sosyal medya reklamları ile siz de ürün ve hizmetlerinizi yaratıcı ve etkili bir şekilde yeni kitlelere tanıtabilir, onların sizden haberdar olmasını sağlayabilir ve hatta satış yapabilirsiniz.

Segmentasyonun Önemi

Sosyal medyaya kaydolan kişilerin bilgilerinden yola çıkarak, yaş aralığı, yaşadığı bölge, araştırdığı ürünler vb. gibi detaylı hedefleme ve filtreleme ile sosyal medya reklamlarında güçlü ve etkili bir çalışma yapılabilmektedir.

Reklam Hazırlıklarını Nasıl Yapıyoruz?

Sosyal Medya Reklamları için hangi platformlarda yer alabileceğinizi analiz edip, onlarca farklı reklam modeli arasından firmanız ve hedef kitlenize en uygun reklam modelini buluyor ve sizler için yaratıcı reklam metinleri yazıyoruz. Doğru segmentasyon ile yüksek bütçeler istemek yerine, yaptığımız optimizasyonla reklam bütçenizde tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Sosyal medya reklamları ile siz de ürün ve hizmetlerinizi yaratıcı ve etkili bir şekilde yeni kitlelere tanıtabilir, onların sizden haberdar olmasını sağlayabilir ve hatta satış yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamları

 • Instagram Reklamları

  1 Milyardan fazla kullanıcısı, 500 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı bulunan ve günlük 95 milyon içerik paylaşımının olduğu Instagram, firmalar ve kullanıcılar için en büyük dijital reklam pazarları arasındadır. Instagram reklamları, hedeflenen kitlelerin haber akışlarında yatay ve dikey görünüm desteğiyle “Sponsorlu” ibaresiyle görünmektedir.
  Birçok farklı segmentasyon ile isterseniz hikayelerde isterseniz haber akışında reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Facebook’un Instagram’ı satın aldıktan sonra, aynı reklam merkezinden ülke, şehir, bölge, cinsiyet, yaş, eğitim durumu, alışveriş sıklığı, ebeveyn, meslek, seyahat sıklığı, ilgi alanı vb. özelliğe göre reklamlarınızı özel olarak yayınlanmaktadır.
  Instagram’da yayınlanacak reklamlarınızın etkileyici görsel ve düzgün metinler ile stratejik olarak hedef kitlenize ulaşması için hazırlık yapıyor ve sizlere yeni müşteriler kazandırmayı amaçlıyoruz.

 • Facebook Reklamları

  Facebook reklamlarında ülke, şehir, yaş, cinsiyet ve eğitim gibi demografik bilgiler hedefleyerek düşük maliyetlerle potansiyel müşterilere etkili bir şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. İş ortaklarımızın belirlemiş olduğu bütçe ve hedefler doğrultusunda Facebook reklamlarınızı yayınlanmaya hazır hale getiriyoruz.
  Reklamlarınızı Facebook üzerinden yayınlamanız, hedef kitlenizi genişletmek için oldukça önemli bir alandır. Doğru Facebook reklam yönetimi ile sosyal medyanın en popüler platformlarından biri olan Facebook’ta reklamlarınızı yayınlayarak, hedef müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilmenizi sağlıyoruz. Hızla gelişmekte olan dijital pazarlamada siz de Facebook reklamları rakipleriniz karşısında bir adım daha öne geçebilirsiniz.
  Minimum maliyetle maksimum ve etkili reklam vermeniz için size destek oluyoruz.

 • LinkedIn Reklamları

  2003 yılında hayatımıza giren dünyanın en büyük iş odaklı bir sosyal ağ olan LinkedIn, 2013 yılından sonra ülkemizde en fazla büyüyen sosyal medya platformu olmuştur.
  Facebook ve Instagram reklamları gibi benzer filtreleme özelliklere sahip olan Linkedin, yönetimi açısından tıklama başı maliyet ve reklam verenlerin açık arttırmalarına (RTB) göre işleyen bir sisteme sahiptir. LinkedIn reklamlarında Facebook ve Instagram’dan farklı olarak kullanıcıların iş ünvanlarına, çalıştıkları sektörler vb. özelliklerine göre segmente ederek, sizin için en uygun hedef kitleye reklamların gösterilmesini sağlıyoruz.
  Belirlenen hedef kitlenize göre uygun reklamların yayınlanması, reklamlarınızın yer aldığı sayfaları ziyaret eden kullanıcıların, potansiyel müşterilerinize dönüşebilmesini sağlamaktadır. LinkedIn reklamları profil sayfaları, arama sonuçları, grup sayfaları, profil sayfaları gibi farklı bölümlerde gösterilmekte ve bu gösterimler sonucunda hedef kitlenize özel olarak satış işlemleri gerçekleştirebilmektesiniz.

 • Twitter Reklamları

  2003 yılında hayatımıza giren dünyanın en büyük iş odaklı sosyal bir ağ olan LinkedIn, 2013 yılından sonra ülkemizde en fazla büyüme gösteren sosyal medya platformu olmuştur.
  Twitter’da insanlar sürekli olarak etkileşim içinde olduklarından, ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere kullanılacak olan Hashtag’ler ile kısa sürede duyurabilirsiniz.
  Yapmış olduğunuz diğer sosyal medya reklam çalışmaları ile birlikte yürütebileceğiniz Twitter reklamları sayesinde yeni müşteriler kazanarak, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamları

Bütçenizi doğru kullanarak sosyal medya reklamları sayesinde hedef kitlelere ulaşarak markanızı daha da büyütüp, satışlarınızı doğru orantılı bir şekilde büyütmek ve marka bilinirliğinizi artırmak için bizden teklif alabilirsiniz.