Arama Motoru Pazarlaması(SEM)

Arama Motoru Pazarlaması ile rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz, bu da marka, ürün ve hizmetlerinizle ilgili arama motorlarında yapılan aramalarda doğru ve etkileyici reklamlar ile mümkün olmaktadır. Markanıza ait reklamları oluştururken performans odaklı bir çalışma sistemini benimseyerek en düşük maliyetle doğru ve etkili reklam verebilmeniz için tüm analizleri eksiksiz şekilde yapmak esas amacımızdır. Aynı zamanda kaliteden asla ödün vermeden, hedef/anahtar kelimeler üzerinde yoğunlaşmak da önceliklerimiz arasındadır. Bunların yanı sıra kampanya performanslarınızı sürekli takip ederek, mümkün olan en yüksek verimi elde etmeniz için gerekli optimizasyonları sağlamak temel yükümlülüklerimizdendir.

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Arama Motoru Pazarlaması(Search Engine Marketing) Google, Bing ve Yandex arama motorlarında sponsor reklamlarınızın yayınlanma işlemine verilen addır.

 

Google Adwords Reklamları

Google AdWords, çevrimiçi bir reklam aracıdır ve bu sayede markaların müşterileri ile bağlantı kurmasına yardımcı olur. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın reklam hizmeti olan Adwords’ü kullanarak markayı ve ürünü geniş kitlelere sunma ve duyurma imkanınız bulunmaktadır . Türkiye’de internet kullanıcılarının yaklaşık %85’i, arama motoru olarak Google’ı tercih etmektedir bu nedenle Google Adwords reklamlarıyla geniş kitlelere ulaşmanız oldukça mümkündür.

Google Adwords aracılığıyla hedef kitlenize dilediğiniz bölge, şehir, cinsiyet, yaş, zaman kategorileriyle ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Google AdWords’ün temel çalışma prensibi ve algoritması, reklamlarınızı doğru kişilere, doğru zamanda ve doğru yerde sunmasına yardımcı olması üzerine kuruludur.

Reklamın verildiği hedef kitle, yayınlanan reklamları arama sonuçlarında, Google’da veya iş ortağı web sitelerinde veya mobil uygulamalarda görebilmektedirler.

Arama Motoru Pazarlaması – SEM – Google Adwords

Google Adwords Reklam Modelleri

Google Adwords reklam modelleri ile ilgili 5 farklı seçenek bulunmaktadır:

Hedefimiz, en düşük maliyetle, maksimum verimi müşterilerimize sunmaktır, bunu da tamamen sonuç odaklı çalışma sistemimiz ile başarmaktayız. Arama Motoru Pazarlaması hakkında daha detaylı bilgi ve teklif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.