Influencer Marketing

Influencer Marketing yani Türkçe anlamıyla “Etkileyici Pazarlama” kendi alanlarında uzman olan, bilgi ve sosyal etkiye sahip olan fenomenlerin, insanlar ve kuruluşların onaylarını ve ürün yerleştirmelerini içeren bir sosyal medya pazarlaması türüdür.

Dünyada milyonlarca kişinin çevrimiçi olduğu yeni dünyada, arama motorları büyük öneme sahiptir. Grafik Ausdenker olarak firmanızı veya markanızı ziyaretçilerinize doğru tanıtabilmek için sektör analizinden önce sizi ve markanızı analiz edip tanıyoruz ve daha sonra potansiyelinizi açığa çıkartmak için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Arama motorlarında organik sonuçlarda bulunmak ve her ay yüksek tutarlarda reklam ücretleri ödemek istemiyorsanız arama motoru optimizasyonu yani SEO Danışmanlığı hizmeti alarak sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz.

Türkiye’de arama motoru kullanım oranlarında Google çok büyük bir paya sahip olduğundan, SEO Danışmanlığı hizmeti verilirken, öncelikle Google’ın algoritması baz alınarak siteniz şekillendirilir. Zaman zaman Google tarafından yapılan algoritma değişiklikleri sitenize hızlı bir şekilde adapte edilerek, daha yüksek bir verim alınması sağlanır.

Influencer Kimdir?

Influencer, Youtube, Facebook, Twitter, Pinterest, Periscope ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında tanınan, yüksek takipçi sayısına sahip kişilere denilmektedir. Bu tanınan kişiler kendine ait sosyal medya hesapları üzerinden bir ürün, bir marka hakkında değerlendirme veya hizmetler hakkında tanıtım yaparak doğrudan ya da dolaylı şekilde takipçilerine aktarmasına Influencer Marketing denir.

Bu yenilikçi dijital pazarlama modeli, Sosyal Medya Fenomenleri ile yapılan pazarlama olarak da tanımlanmaktadır.

Bulunduğumuz dönemde, sosyal medyanın hızla günlük hayatımıza etki etmesi sonucu, geniş kitleler ortaya çıkmıştır. Bunun sonucunda da, sosyal medya fenomenlerinin sayısı hızla artmaya başlamıştır.

Neden Etkileyici Pazarlama?

Influencer’lar var olan kitleleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptirler. Takipçileri, bu tanınmış kişilere güvenir ve sadık kalırlar. Takipçileri içerisinde mutlaka onları denetleyen ve ne yaptıklarını analiz eden rakipleri de yer almaktadır. Fenomen kişinin bir ürün, marka, hizmet hakkındaki olumlu deneyimleri, düşünceleri ve görüşleri, kitleler üzerinde etkili ve güvenilir bir referans oluşturarak bu kitlede yer alan kişilerin gelir getiren müşterilere dönüşmesini sağlamaktadır. Diğer yönden bakarsak, olumsuz görüşler ve deneyimler ise gelir azaltan müşterilere dönüşmesini sağlamaktadır.

Influencer Marketing ürün veya hizmetin direkt olarak pazarlanması olarak düşünülmemelidir. Fenomen tarafından verilmek istenen mesajın, takipçileri ile marka arasında doğal bir tetikleme ve etkileşim oluşturması ve bununla da marka ile kullanıcıların etkileşime geçmesi sağlanmalıdır. Influencer Marketing çalışmalarında üretilen mesaj içeriklerinin yaratıcı ve eğlenceli olması etkileşim oranını, yayılımını ve bilinirliği doğrudan tetiklemektedir.

Influencer Marketing

Fenomenler ile Dijital Pazarlama

Influencer Marketing doğru kullanılması ve doğru kişinin seçilmesi durumunda, çok etkili bir dijital pazarlama stratejisidir. Markaların verimini en yüksek düzeye çıkarmak için iyi bir kitleye sahip olan Influencer ile çalışılması gerekmektedir. Bu sayede Influencer’ın sahip olduğu kitleyi, kendi kitleniz ve müşteriniz haline getirebilirsiniz.

 

Sürecimiz Nasıl İşliyor?

Influencer Marketing sürecinde en etkili Influencer’ı seçmek için birçok fenomeni inceleyip analiz ediyor ve size en uygun kitleye sahip Influencer’lar ile çalışıyoruz. Markanıza özel olarak üretilen içerikler ile Influencer kitlesine sizin tanıtımınızın yapılmasını sağlıyoruz.

Yeni dijital pazarlama trendine ayak uydurma zamanı geldi. Influencer Marketing ile, marka bilinirliğinizi büyüterek erişim düzeyinizi artırabilirsiniz. Markanızı bu yeni dünyanın fenomenleri ile buluşturuyor ve markanızı gönderilerinde kullanmaları için aracılık ediyoruz. Siz de bu iş birlikleri için teklif formundan bize ulaşabilirsiniz.