Intranet ve Portal Geliştirme

Şirketlere özel olarak hazırlanmış ve sadece iş ağından bağlanılabilen, içerisinde birçok farklı işleve sahip modül bulunan web uygulamalarına  Extranet, internete bağlı herhangi bir yerden de bu modüllere ulaşılmasını sağlayan uygulamalar ise Intranet olarak tanımlanmaktadır.

Kurum içi intranet uygulamaları, şirketin ihtiyacına göre özel olarak projelendirilmekte ve yazılım süreci başlatılmaktadır. İntranet yazılımları, kurum içi iletişim ve verimliliği arttırdığından, birçok firma kendi intranet uygulamalarını yazdırmaktadır.

Intranet, personel ile üst yönetim arasında köprü vazifesi gören, kurumla ilgili bilgilerin verildiği, pratik araçların yer aldığı sistemler haline gelmiştir. Birçok firma artık sadece iş yerinde kullanılmasını değil, çalışanların her an her yerden ulaşmasını tercih etmeye başlamıştır.

Kurumlarda stratejik bilgi yönetimini en iyi biçimde gerçekleştirmenin yolu bu beş adımda sağlanabilmektedir:

  1. Gereksinimleri belirlemek
  2. Araçları seçmek
  3. Deneme çalışması yapmak
  4. Uygulamaya geçmek
  5. Yapılanları takip etmek.

Bu adımları gerçekleştirmedeki en başarılı ve etkili araçlardan biri intranettir.

Intranet

Intranet Yazılımlarında Oluşturduğumuz Modüller

Ortak olarak firmalarda olması gereken modüller duyurular, kurumdan haberler, basın haberleri, günün sözü, yeni işe girenler, işten ayrılanlar, doğum günü olanlar, evlenenler, çocuğu olanlar, kutlama mesajları, ayın personeli, personel listesi, bordro talebi, bireysel öneri formu, personel iletişim bilgileri, personel ,arası mesajlaşma, eğitim talepleri, alınan eğitimler, eğitim kataloğu, e-learning, eğitim takvimi, kurumsal hakkımızda, vizyon, misyon, bayiler veya şubelerle ilgili detaylı bilgileri, organizasyon şeması, yönetime mesaj, doküman yönetimi, doküman ekleme, revizyon, bildirim, internet üzerinde gelen iş başvuruları, iletişim formları, çağrı merkezi kağıtları, arama kayıtları, sıkça sorulan sorular, önemli telefonlar, hava durumu, trafik durumu, personel anketi, yararlı linkler, döviz kurları, yemek listesi, toplantı odası rezervasyon, şirket araç talebi, masraf bildirim formu, avans talebi, personel talebi, teknik destek talebi, görevlendirme, görev atama, açılan destek kayıtları, etkinlikler, etkinlik takip, prosedürler, formlar, yönetmelikler.

Sektörlere göre farklı modüller geliştirilebilir veya uygun olmayan modüller kaldırılmaktadır. Intranet ve Extranet konusu için daha detaylı çalışmalardan haberdar olmak ve daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.